‏‏بازگرداندن سفارش و کالاهای معیوب به چه صورت انجام می شود؟

لطفا هنگام تحویل توسط مامور ارسال، اقلام سفارش خود را کاملا بررسی نمایید. تغییر یا لغو سفارش به دلیل ایرادهای ظاهری و قابل تشخیص در زمان تحویل سفارش بعد از تحویل آن به هیچ وجه امکان پذیر نیست. توضیحات کامل در رویه های بازگرداندن کالا نوشته شده است.

اگر سفارشم در هنگام حمل و نقل آسیب دید چه اقداماتی باید انجام شود؟

وب سایت دارشید همواره نهایت سعی خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و سلامت به دست مشتریان در سراسر کشور برسد.

 

با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل پست و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و دارشید تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

 

آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش دارشید اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش دارشید ارسال شود.

 

برای اطلاعات بیشتر به صفحه رویه‌های بازگرداندن کالا مراجعه کنید.

 

لازم است که ایرادهای اعلام شده توسط مشتری (در مواردی که مرجوعی سلیقه ای نیست)، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش دارشید کنترل و بررسی ‏‌شود در صورت تائید وجود نقص فنی، محصول مشمول استفاده از سرویس بازگشت وجه می‏‌شود. در غیر اینصورت در صورت تمایل مشتری کالا برای مشتری دوباره ارسال خواهد شد.

 

آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل برطبق رویه ها در لحظه تحویل به مشتری و یا ۲۴ ساعت پس از تحویل آن اعلام گردد. درغیر این صورت جهت تایید درخواست مرجوعی نیاز به ارسال مستندات شفاف می باشد.

 

برای تسریع در استفاده از سرویس مرجوعی و تعویض ۷ روزه دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته‌بندی و در شرایط اولیه باشد، لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در دارشید به اتمام برسد، و  امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین نباشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید.

 

– در صورت تایید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولیدکننده، دارشید صرفا هزینه کالا یا سرویس را مطابق فاکتور (حداکثر تا یک ماه بعد از تحویل به مشتری) به مشتری برمی‌گرداند.

هزینه ارسال کالای بازپس فرستاده شده چطور محاسبه خواهد شد؟

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش دارشید برسد، هزینه‌های ارسال به عهده  دارشید است.
– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، تصویری رسید را به آدرس ایمیل: info@darshid.com یا به واتساپ شماره ۰۹۹۲۶۰۰۲۴۷۰ ارسال فرمایید.

– در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط دارشید، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.