{داروخانه اینترنتی چیست} و چه خدماتی را ارائه می دهد؟

یکی از مهمترین دستاوردها در زمینه خدمات آنلاین، ایجاد داروخانه اینترنتی است؛ در این مقاله در مورد اینکه یک داروخانه اینترنتی چیست و چه خدماتی را ارائه می‌دهد، مطالبی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 

داروخانه اینترنتی چیست

 

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 1. داروخانه اینترنتی چیست؟
 2. مزایای خرید دارو به صورت آنلاین
 3. چگونه به یک داروخانه اینترنتی اعتماد کنیم؟
 4. ویژگی‌های یک داروخانه اینترنتی خوب

 

داروخانه اینترنتی چیست؟

اینترنت و پیشرفت تکنولوژی سبک زندگی ما را تغییر داده است. صبح که از خواب بیدار می‌شویم تا آخر شب، چه در حالت استراحت یا کار به صورت مداوم از اینترنت یا فناوری‌های روز استفاده می‌کنیم. همه ما می‌دانیم که چقدر کارها راحت و آسان‌تر شده است. مکان‌های دور، نزدیک شده‌اند و زندگی سرعت گرفته است.

 

خیلی از کارهایمان که چندین ساعت طول می‌کشید تا انجام شود، الان تنها با زدن چند دکمه و در عرض چند ثانیه تمام می‌شود. چندین سال است که سامانه‌های هوشمند، کارها و سبک زندگی ما را تغییر داده‌اند. مخصوصا با شروع کرونا و محدودیت‌های بهداشتی، نیاز افراد به این سامانه‌ها بیشتر شده است.

 

در دنیا، کاربران اینترنتی در حوزه سلامت، در حال افزایش هستند. بررسی‌ها نشان داده‌اند که ششمین دلیلی که کاربران آنلاین می‌شوند به علت نگرانی‌هایی است که در زمینه سلامت دارند. خیلی از افراد ترجیح می‌دهند که به جای رفتن به داروخانه، کالاهای مربوط به سلامتی خود را با یک جستجو ساده پیدا کرده و سفارش دهند.

 

آیا برای شما پیش آمده است که در یک روز تعطیل یا روز کاری سخت، مجبور به تهیه دارو از داروخانه باشید؟ یا به دنبال لیست داروهای خاص و کمیاب، هزینه و وقت زیادی را صرف کنید؟ یا تصور کنید می‌خواهید یک محصول پزشکی، ارتوپدی، آرایشی و… تهیه کنید.

 

اما هنگامی که داروخانه‌های شلوغ و پر ازدحام را می‌بینید، از خرید کردن پشیمان می‌شوید. ولی مایل هستید آن محصول را از داروخانه معتبری تهیه کنید. درنتیجه اهمیت ایجاد داروخانه‌های اینترنتی مشخص می‌شود.

 

داروخانه اینترنتی، یعنی داروخانه‌ای که بدون حضور فیزیکی، به شما خدمات و محصولات دارویی، آرایشی و بهداشتی را ارائه می‌دهد.

 

ایجاد داروخانه های اینترنتی

با تاسیس داروخانه‌های اینترنتی مشکلات زیادی بر طرف شده است. دیگر لازم نیست که برای خرید داروهای بدون نسخه، در صف طولانی ماند و مسافت زیادی را طی کرد. شما در خانه یا محل کار خود وارد سایت داروخانه می‌شوید و محصول مورد نظر خود را سفارش می‌دهید و آن را درب منزل تحویل می‌گیرید.

 

بزرگترین داروخانه مجازی در ایران از جمله داروخانه اینترنتی داروکده، داروخانه اینترنتی دارشید، داروخانه آنلاین مثبت سبز و… هستند که محصولات متنوعی را ارائه می‌دهند. خرید از این داروخانه‌ها مزایای زیادی را برای مشتریان خود دارد؛ به طوری که آن‌ها را مشتاق به خرید دارو به صورت آنلاین می‌کند.

 

داروخانه اینترنتی چیست

مزایای خرید دارو از داروخانه اینترنتی چیست؟

 • دسترسی راحت و سریع:

مهمترین مزیتی که یک داروخانه اینترنتی دارد، این است که می‌توان در زمان کوتاه دارو یا کالای خود را تهیه کرد. همچنین مانند دیگر شغل‌های اینترنتی، فرایند سفارش و تحویل راحتی دارد. تنها با زدن یک کلیک، محصول خود را سفارش می‌دهید و درب منزل تحویل می‌گیرید. شما دیگر نیاز به حضور در داروخانه و ماندن در صف طولانی برای خرید دارو ندارید.

 

شاید برای شما پیش آمده باشد که نیاز به یک مکمل یا محصول بهداشتی دارید، اما به هر دلیلی برایتان سخت است از خانه بیرون بروید و از داروخانه تهیه کنید. بنابراین به راحتی از خرید آن چشم‌پوشی می‌کنید. ولی ممکن است بعد برای شما مشکلات و ناراحتی‌هایی را ایجاد کند. اما با وجود داروخانه آنلاین، دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد.

 

 • داروخانه اینترنتی به صورت شبانه‌روزی: 

دیگر نگرانی بابت بسته بودن داروخانه و پیدا کردن یک داروخانه شبانه‌روزی در شهر را ندارید. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز محصول یا داروی بدون نسخه خود را سفارش دهید و در اولین فرصت آن را تحویل بگیرید.

 

 • آگاهی از موجودی و قیمت محصولات

یکی از مشکلات داروخانه‌های حضوری، این است که باید مدام در مورد قیمت داروها و یا مکمل ها و اطلاع از موجودی آنها سوال کنید و در بیشتر مواقع غیرممکن است. اما در داروخانه اینترنتی، شما قادر هستید از قیمت و کیفیت تمامی داروها مطلع شوید و بعد از مقایسه تمامی فواید یا مزایای هر کدام، بهترین نوع را انتخاب کنید.

 

در وبسایت داروخانه های اینترنتی، اطلاعات دقیق و کاملی از داروها و سایر محصولات وجود دارد. بعضی از داروهای کمیاب خارجی هستند و فقط در داروخانه‌های محدودی وجود دارند. شما به راحتی می‌توانید با جستجو در داروخانه‌های اینترنتی خیلی سریع و راحت آنها را پیدا کنید.

 

همچنین ممکن است به دنبال محصولی با برندهای خارجی باشید. با یک جستجوی سریع، می‌توانید از موجودی آن اطلاع پیدا کنید. در حالی که در داروخانه‌های حضوری این امکان برای شما وجود ندارد. شما مجبور هستید برای مطلع شدن از قیمت یا موجودی هر محصول چندین بار مسافتی را طی کرده یا مدت زمانی را صرف کنید.

 

 • راهنمایی و مشاوره آنلاین:

شما از طریق سایت داروخانه می‌توانید به صورت رایگان در مورد محصول بهداشتی یا آرایشی و یا مکمل غذایی خود مشاوره بگیرید. با مشاوره از متخصصین، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. وقتی به صورت حضوری به داروخانه می‌روید، ممکن است در صف طولانی بمانید.

 

ممکن است بخواهید اطلاعاتی را در مورد دارو، مکمل یا یک محصول بهداشتی و آرایشی داشته باشید و به دلیل شلوغی داروخانه، داروساز یا مسئول فنی وقت پاسخگویی نداشته باشند. اما در داروخانه اینترنتی، دیگر خبری از صف دارو یا صف صندوق نیست.

 

همچنین به راحتی می‌توانید اطلاعات کامل در مورد محصول مانند مواد تشکیل‌دهنده، عوارض احتمالی و سایر موارد را در سایت داروخانه پیدا کنید.

 

 • بهره‌گیری از تجربیات و نظرات کاربران دیگر:

در داروخانه اینترنتی قسمتی به عنوان نظرات کاربران وجود دارد. در این قسمت می‌توانید دیدگاه دیگران را در مورد محصول مورد نظر خود ببینید و انتخاب بهتری را داشته باشید. و عوارض احتمالی یا چگونگی دریافت نتیجه بهتر از مصرف محصول مورد نظر خود را دریافت کنید.

 

داروخانه اینترنتی چیست

 

 • امکان دسترسی برای همه:

ممکن است فردی بیماری خاصی داشته باشد که قادر به خارج شدن از خانه نباشد یا پیر و کهنسال باشد و برایش سخت باشد که به داروخانه برود. مادری کودک نوزاد داشته باشد و برای تهیه لوازم کودک نتواند بیرون برود. همه این مشکلات با یک خرید اینترنتی در عرض چند دقیقه حل می‌شود.

 

فردی در مکانی زندگی می‌کند که داروخانه در نزدیکی محل زندگی او وجود ندارد. او با مراجعه به وبسایت یک داروخانه اینترنتی به راحتی می‌تواند محصول یا دارو مورد نظر خود را سفارش دهد.

 

 • امکان خرید ارزان‌تر و تنوع بیشتر:

معمولا خرید از داروخانه آنلاین، ارزان‌تر از خرید به صورت حضوری است. شما با سرچ کردن محصول خود در داروخانه‌های اینترنتی معتبر و مقایسه قیمت‌ها، مناسب‌ترین قیمت را پیدا می‌کنید و آن را سفارش داده و خریداری می‌کنید.

 

علاوه براین، تنوع محصولات در خرید به صورت آنلاین بیشتر است. از یک محصول برندهای متعددی وجود دارد و با جستجو در آن‌ها برند مورد نظر خودتان را انتخاب می‌کنید.

 

حتی برای تهیه داروهای کمیاب، برخی مجبور به تهیه آنها از بازار سیاه با هزینه‌های بسیار بالا می‌شوند. اما با اطلاع از داروخانه‌های اینترنتی که این داروها را موجود دارند، می‌توانید اقدام به خرید اینترنتی داروهای کمیاب خود نمایید.

 

 • جلوگیری از گسترش کمتر بیماری‌ها:

یکی از راه‌های مقابله با شیوع بیماری‌های ویروسی، محدود کردن رفت و آمدها است. بخصوص با شیوع کرونا این مساله بیشتر اهمیت پیدا کرده است. با ماندن در خانه و کاهش مراجعه حضوری به داروخانه و خرید به صورت اینترنتی، می‌توانیم از گسترش بیماری‌های ویروسی و همه‌گیر، جلوگیری کنیم.

 

 • ارسال محصول به صورت رایگان:

برای خیلی‌ها شاید هزینه ارسال اهمیت زیادی داشته باشد. یکی از مزایای داروخانه‌های آنلاین ارسال رایگان محصولات خود حتی به دورترین نقطه کشور است. بدون اینکه هزینه ارسال را پرداخت کنید محصول مورد نظرتان را درب خانه تحویل می‌گیرید. همچنین با عضو شدن در باشگاه مشتریان آن داروخانه اینترنتی از آخرین تخفیفات و ارسال رایگان محصولات اطلاع پیدا می‌کنید.

 

 • دسترسی راحت به محصولات خارجی و ایرانی

شما می توانید به راحتی محصولات مورد نظر خود را در انواع برندهای ایرانی و خارجی پیدا کنید. بنابراین قادر هستید با مقایسه انواع برند‌های ایرانی و مشابه خارجی، بهترین انتخاب را داشته باشید و در کوتاه‌ترین زمان آن را سفارش و درب منزل تحویل بگیرید. در صورتی که این کار در داروخانه حضوری به دلیل شلوغی و نداشتن وقت کافی داروساز یا مسئول فنی میسر نیست.

 

همچنین برای خرید اینترنتی داروهای خارجی، از طریق وبسایت داروخانه‌هایی که این داروها را موجود دارند می‌توانید با اطمینان و در زمان کوتاهی آنها را تهیه کنید.

 

 • تضمین اصالت کالاهای موجود در داروخانه

در تمام داروخانه‌های معتبر اینترنتی، اصالت کالاهای ارسالی به مشتریان، به صورت ۱۰۰ درصد تضمین می‌شود. مشتریان آنها می توانند با اطمینان از اصالت کالا، خرید خود در را اعم از مکمل‌های دارویی، ورزشی و بدنسازی، محصولات آرایشی و بهداشتی انجام دهند.

داروخانه اینترنتی چیست

چگونه به یک داروخانه اینترنتی اعتماد کنیم؟

همانطور که خرید از یک فروشگاه اینترنتی با خطرات احتمالی مواجه است و باید سایتی معتبر باشد، داروخانه اینترنتی هم باید معتبر و دارای مجوز باشد. چون ممکن است مکمل یا محصول بهداشتی خریداری کنیم که بی‌کیفیت و قلابی باشد و ضرر غیر قابل جبرانی را برای ما ایجاد کند.

 

اول از همه مطمئن شوید که داروخانه اینترنتی مورد نظر حتما آدرس فیزیکی داشته باشد. یعنی به صورت حضوری نیز امکان ارائه خدمات داشته باشد. تمام داروخانه‌های اینترنتی باید زیر نظر یک داروخانه معتبر باشند. مجوزهای اخذ شده ،در انتهای سایت داروخانه های اینترنتی نیز باید قید شود.

 

داروخانه اینترنتی معتبر باید اطلاعات زیر را در آخر سایت خود نوشته باشد:

 • مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو
 • نماد اعتماد تجار الکترونیک ( ای نماد)
 • نشانی داروخانه، تلفن و شماره دکتر داروساز فنی

 

همچنین مراقب قیمت‌های غیرمعقول محصولات داروخانه‌های آنلاین باشید. قیمت خیلی بالا یا پایین منطقی به نظر نمی‌رسد و باید شک کرد. لازم است قبل از خرید این نکات را به دقت توجه کنید.

 

ویژگی‌های یک داروخانه اینترنتی خوب چیست؟

 • در داروخانه اینترنتی، قیمت‌گذاری محصولات آن باید منصفانه و دقیق باشد.
 • یک گروه کالایی جامع و کامل داشته باشد.
 • در مورد محصولات خود اطلاعات جامع و بی‌نقص ارائه دهد.
 • هزینه‌های ارسال کالاهایش مناسب باشد.
 • تصاویر محصولات واقعی باشد.
 • در سایت مشاوره تخصصی قبل از خرید داشته باشد
 • قبل و بعد از خرید پشتیبانی قوی داشته باشد.

 

کلام آخر

در این مقاله در مورد اینکه داروخانه اینترنتی چیست و مزایای آنها و تاثیر شگفت‌انگیزی که بر سبک زندگی مردم ایجاد کرده‌اند، مطالبی را در اختیار شما قرار دادیم. ما در داروخانه اینترنتی دارشید  محصولات متنوع بهداشتی و سلامت را در زمان کوتاه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم.

 

کافی است به وبسایت بزرگترین داروخانه مجازی ایران مراجعه کرده و از مزایای آن استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *