4 روش خرید اینترنتی داروهای خارجی! + مهمترین نکات

امروزه این امکان برای بیماران ایجاد شده است که برای خرید اینترنتی داروهای خارجی خود، تنها با ورود به وبسایت بزرگترین داروخانه‌های ایران آنها را با اطمینان بیشتری تهیه کنند. در این مقاله مطالبی را در خصوص روش‌های مختلف خرید اینترنتی داروهای خارجی ارائه داده خواهد شد.

 

خرید اینترنتی داروهای خارجی

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 1. خرید اینترنتی داروهای خارجی
 2. مزایای خرید اینترنتی دارو
 3. معایب خرید اینترنتی دارو
 4. روش‌های خرید داروی خارجی به صورت اینترنتی
 5. کلام آخر

 

خرید اینترنتی داروهای خارجی

امروزه استفاده از تکنولوژی و  اینترنت بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد. داروخانه ها نیز همانند بقیه مشاغل به سمت استفاده از اینترنت برای فروش دارو و محصولات خود رفته‌اند. در داروخانه اینترنتی، سفارشات به صورت آنلاین دریافت می‌شود و داروها از طریق پست به مقصد فرستاده می‌شود.

 

در داروخانه اینترنتی (E-Pharmacy )، محصولات متنوع و گسترده‌ای از جمله انواع مکمل‌های غذایی و بدنسازی، محصولات آرایشی و بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی و غیره در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

 

از اواخر دهه 1990، فروش دارو به صورت آنلاین، در دنیا شروع به پیشرفت کرد و به سرعت در سرتاسر جهان گسترده شد. در کنار مزایایی که خرید اینترنتی دارو دارد، معایبی نیز به چشم می‌خورد. از جمله می‌توان به داروخانه‌های آنلاین تقلبی اشاره کرد.

 

مزایای تهیه اینترنتی دارو

سرعت در سفارش و خرید

یکی از مزایای خرید اینترنتی، سرعت در سفارش و خرید دارو است. مخصوصا برای افرادی که محل زندگی آنها دور از داروخانه است، افراد مسن، معلول و کسانی که مشغله کاری فراوانی دارند. پس علاوه بر صرفه جویی در هزینه، به میزان قابل توجهی موجب صرفه جویی در وقت و زمان می‌شود.

 

شما خیلی سریع با سفارش دارو از وبسایت داروخانه اینترنتی، داروی خود را در مقصد دریافت می‌کنید. تنها کافیست که نسخه خود را از طریق اپلیکیشن موبایل یا وبسایت داروخانه ثبت کرده و آن را سفارش دهید. دیگر مجبور به ماندن در صف طولانی و شلوغی داروخانه نیستید.

 

برای یافتن داروهای خاص و کمیاب، نیازی به جستجو در تمام داروخانه‌های شهر را ندارید و از طریق جستجو در وبسایت‌های داروخانه‌های اینترنتی در زمان کوتاهی داروی مورد نظر خود را می‌توانید پیدا کنید.

 

استفاده از مشاوره رایگان

استفاده از مشاوره رایگان، مزیت دیگر خرید اینترنتی است. فرد از بخش مشاوره داروخانه اینترنتی، در مورد داروها و نحوه استفاده و یا عوارض آن به صورت رایگان از کارشناسان داروخانه مشاوره دریافت می‌کند.

 

علاوه بر دریافت مشاوره، در قسمت نظرات وبسایت داروخانه، شما می‌توانید از تجربیات و نظرات دیگران در مورد داروی خود اطلاعاتی دریافت کنید. به طور مثال می‌توانید با مشاهده این مورد که داروخانه دارویی تاریخ گذشته یا تقلبی ارائه کرده نظرات را ببینید و آن داروخانه را از لیست خرید خود حذف کنید.

 

تایید دارو توسط پزشک

اکثر داروخانه‌های اینترنتی ایران که فروش دارو به صورت آنلاین دارند، مراحل تایید دارو و کسب مجوزهای رسمی از سازمان غذا و داروی کشور را طی کرده‌اند. این داروخانه‌ها، از پزشک شخصی نسخه می‌خواهند یا اینکه پس از تکمیل پرسشنامه وضعیت سلامت بیمار، دارو را تحویل می‌دهند. این پرسشنامه‌ها مورد تایید پزشک هستند.

 

اطلاعات جانبی دارو

در وبسایت بعضی از داروخانه‌های آنلاین، اطلاعاتی در خصوص داروها و بیماری‌ها داده شده است و همچنین لینک‌هایی به اطلاعات مفید و منابع مهم پزشکی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی قرار می‌دهند.

 

خرید اینترنتی داروهای خارجی

 

معایب خرید اینترنتی دارو

 • یکی از معایب خرید دارو از داروخانه آنلاین این است که شما قادر به ارزیابی فیزیکی نیستید.
 • بعضی از داروخانه‌های آنلاین، داروها را بدون نیاز به نسخه در اختیار بیماران قرار می‌دهند. در نتیجه بیمار به جای بهبودی، ممکن است بیماریش تشدید شود. بنابراین، هنگام خرید دارو از طریق داروخانه اینترنتی، باید حتماً نسخه درخواست شود.
 • همچنین در مورد داروهای کمیاب خارجی، باید توجه داشت که داروها تاریخ گذشته یا تقلبی نباشند.
 • مورد دیگری که باعث شبهه در داروخانه اینترنتی می‌شود، حفظ حریم خصوصی اطلاعات شخصی و مالی است. در داروخانه‌های اینترنتی باید صفحات سیاست حفظ حریم خصوصی را در وبسایت‌های خود ایجاد کنند. این اطمینان به بیمار داده شود که اطلاعات شخصی و اطلاعات مالی با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

 

روش‌های خرید داروی خارجی به صورت اینترنتی

1.نصب اپلیکیشن‌های خرید اینترنتی دارو 
 • اولین مرحله برای خرید دارو به صورت اینترنتی این است که، اپلیکیشن‌های قابل نصب بر روی موبایل یا تبلت را نصب کرد. بعد از نصب، نسخه‌ای از نسخه های اسکن شده خود در سیستم را آپلود کرده، برای داروها درخواست را ایجاد کرد.
 • تیمی از داروسازانی که در سایت ثبت نام شده‌اند، هر درخواست دارویی وارد شده به سیستم را به دقت کنترل می‌کنند. این داروسازان، نسخه‌های دارای اعتبار را به انبار داروخانه، در محلی که داروها به بیمار داده می‌شود، می‌فرستند. این سیستم که تحت وب و تلفن همراه انجام می‌شود، کار با آن ایمن و آسان است.

 

2.خرید از داروخانه‌های اینترنتی
 • کلیه داروخانه‌هایی که فروش آنلاین دارو را انجام می‌دهند، موظف به رعایت کلیه قوانین مرتبط با فروش دارو از داروخانه به مصرف کننده هستند. این داروخانه ها، باید مصرف کننده را از وجود داروهای ارزان و جایگزین و فروش آنلاین آنها مطلع کنند.
 • در زمان مراجعه به وبسایت داروخانه اینترنتی فروش دارو، حتما به لوگوی مجوز یا اینماد داروخانه توجه داشته باشید. اگر وبسایت آن داروخانه دارای اینماد است، بر روی آن کلیک کرده و از صحت آن اطمینان پیدا کنید.
 • اگر داروخانه یا خرده فروش در فهرست به ثبت رسیده باشد، خرید دارو را در وبسایت تکمیل کنید. هرگز از وبسایت‌هایی بدون درج مجوز یا سایر اطلاعات تماس، دارو نخرید. گاهی برخی از آنها، اطلاعات کافی در مورد دارو ارائه نمی‌دهند. شما به عنوان مشتری این حق را دارید که همه اطلاعات مربوط به دارو در اختیارتان قرار داده شود.

 

این اطلاعات باید کامل و واقعی باشد که شامل این جزئیات است:

 • نام دارو
 • مواد فعال
 • نشانه‌های درمانی (در چه مواردی از دارو استفاده می‌شود)
 • زمانی که دارو نباید استفاده شود (به عنوان مثال در دوران بارداری یا همزمان با سایر داروها)
 • دوز
 • هرگونه عوارض جانبی احتمالی
 • نام و آدرس سازنده

 

خرید اینترنتی داروهای خارجی

 

3.خرید از سایت‌های اینترنتی خارجی 

بیماران همچنین می‌توانند داروهای خارجی را از روی سایت‌های خارجی به صورت اینترنتی خریداری کنند. اما برای خرید از این سایت‌ها، باید کارت اعتباری بین المللی داشته باشید.

 

اما با توجه به اینکه داشتن کارت اعتباری بین المللی و یا آدرس برای ارسال کالا مشکل است، می‌توانید از سایت‌های معتبری که در این حوزه فعالیت می‌کنند درخواست کنید تا خرید دارو را برای شما انجام دهند. این وبسایت‌ها در مدت زمان 1 تا 3 روز دارو را به دست شما می‌رسانند.

 

اما برخی مایل هستند که داروی خود را از ایران سفارش دهند. در نتیجه می‌توان به داروخانه‌های معتبر اینترنتی مراجعه کرده و داروها و مکمل‌های خارجی خود را که می‌خواهید خریداری کنید.

 

بسیاری از داروخانه‌های اینترنتی معتبر در زمینه فروش داروهای خارجی فعالیت دارند. آنها سعی بر این دارند که داروها و مکمل‌های خارجی را به دست کسانی برسانند که به آنها نیاز دارند.

 

4.خرید از داروخانه مجازی ناصر خسرو

برخی داروهای کمیاب خاص در داروخانه‌ها کمیاب است. به طوری که بیمار، داروهای خود را از داروخانه‌های مرجع یا داروخانه‌های بیمارستان‌های بزرگ نیز به سختی تهیه می‌کند. این روزها بازار سیاه دارو به شدت فعال است و انواع داروهای کمیاب به راحتی اما با قیمت‌های بسیار بالا در آنجا یافت می‌شود.

 

بازار سیاه دارویی که زمانی در کوچه‌های ناصر خسرو رونق داشت، اکنون به فضای مجازی کشیده شده است. اخیرا ناصر خسروی مجازی در  گروه‌های تلگرامی فروش دارو ظهور کرده است. در ناصر خسروی مجازی، افراد در همه شهرها فعالیت دارند و دارو به تمام شهرها ارسال می‌کنند.

 

اکثرا فروشندگان هنگام تحویل دارو به مشتری، هزینه دارو را به روش کارت به کارت تسویه می‌کنند. برخی از آنها، دارو را از طریق پست خصوصی تیپاکس ارسال می‌کنند. خریداران باید هزینه دارو را بعد از تحویل دادن دارو به تیپاکس، واریز کنند. شماره بعضی از فروشندگان غیررسمی دست به دست از این بیمار به بیمار دیگر می‌چرخد. زمان تحویل دارو هم بستگی به مقصد دارد.

 

اگر خریدار دارو در تهران باشد، در کمتر از سه ساعت و در شهرهای دیگر تا 24 ساعت دارو به دستش می‌رسد. همچنین گروه‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی، خریداران و فروشندگان در آنجا داروها را معامله می‌کنند.

 

فروشندگان دارو در گروه‌های تلگرامی، روزانه لیست موجودی خود را به‌روز می‌کنند. در برخی از آنها داروی خاص و در برخی دیگر داروی کمیاب می‌فروشند.

 

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا اطلاعاتی درباره روش‌های خرید اینترنتی داروهای خارجی را در اختیار شما قرار دهیم. با مراجعه به وبسایت بزرگترین داروخانه های اینترنتی در ایران می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد این موضوع کسب کنید.

ممکن است هر داروخانه اینترنتی، روش خاصی را برای ارائه دارو به صورت اینترنتی داشته باشد. با بررسی دقیق‌تر در وبسایت این داروخانه‌ها، قادر به خریدی آسان و مطمئن خواهید بود.

داروخانه اینترنتی دارشید منتظر نظرات شما درباره این مقاله می باشد.

 

2 دیدگاه برای “4 روش خرید اینترنتی داروهای خارجی! + مهمترین نکات

 1. حسین گفته:

  از زحمت کشیدید کمال تشکر قدردانی دارد مطالب بروز مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *